WingTAT 9001-18301C00A
| Manufacturer |
WingTAT
Asian Brands |
| MPN | 9001-18301C00A |
| LCSC Part # | C5173383 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 9001 Series Half R Type Female |
| Description | 30P 3 Gold 2.54mm -55℃~+125℃ Copper alloy Right Angle Through Hole,Right Angle,P=2.54mm Backplane Connector Housings RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/Backplane Connector Housings | |
| Manufacturer | WingTAT | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 90 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
946
946
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8095 | $ 0.81 |
10+ | $ 0.656 | $ 6.56 |
30+ | $ 0.5801 | $ 17.40 |
90+ | $ 0.4896 | $ 44.06 |
540+ | $ 0.4443 | $ 239.92 |
990+ | $ 0.4201 | $ 415.90 |
Standard Packaging 90/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$