TE Connectivity 2-881545-2
| Manufacturer | |
| MPN | 2-881545-2 |
| LCSC Part # | C5166780 |
| Packaging | P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Novo Shunt, Open Top, 2 Position, 2.54 mm Centerline, Signal, -65 - 105 °C, Modu Connector System |
| Description | Open-Top 2.54mm P=2.54mm Shunts, Jumpers RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Shunts, Jumpers | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Packaging | P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
2,655
2,655
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2389 | $ 1.19 |
50+ | $ 0.1883 | $ 9.42 |
150+ | $ 0.1666 | $ 24.99 |
1,000+ | $ 0.1395 | $ 139.50 |
2,000+ | $ 0.1274 | $ 254.80 |
5,000+ | $ 0.1202 | $ 601.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$