XKB Connection X5621FV-2x04-C762D1150-1150
| Manufacturer | XKB ConnectionAsian Brands |
| MPN | X5621FV-2x04-C762D1150-1150 |
| LCSC Part # | C5147076 |
| Packaging | DIP,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2.54mm BTB Style Connector |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Sockets for ICs, Transistors/IC Sockets | |
| Manufacturer | XKB Connection | |
| Packaging | DIP,P=2.54mm | |
| Pitch | 2.54mm | |
| Number of Positions | 8P | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Circular Holes/Square Holes | Round Hole | |
| Number of Positions or Pins | 2x4P | |
| Row Spacing | 7.62mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 60 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 172
172 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.5085 | $ 0.51 |
| 10+ | $ 0.3987 | $ 3.99 |
| 30+ | $ 0.3524 | $ 10.57 |
| 100+ | $ 0.2937 | $ 29.37 |
| 500+ | $ 0.2689 | $ 134.45 |
| 1,000+ | $ 0.2535 | $ 253.50 |
Standard Packaging60/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.

