Kyocera AVX 08055C222KAT2A
| Manufacturer | |
| MPN | 08055C222KAT2A |
| LCSC Part # | C5128354 |
| Packaging | 0805 |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 2.2nF 50V X7R 0805 |
| Description | 2.2nF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Kyocera AVX | |
| Packaging | 0805 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
300
300
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
50+ | $ 0.0158 | $ 0.79 |
500+ | $ 0.0126 | $ 6.30 |
1,500+ | $ 0.0108 | $ 16.20 |
4,000+ | $ 0.0094 | $ 37.60 |
24,000+ | $ 0.0084 | $ 201.60 |
48,000+ | $ 0.0079 | $ 379.20 |
100,000+ | $ 0.0078 | $ 780.00 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$