ABRACON PRO-OB-440
| Manufacturer | |
| MPN | PRO-OB-440 |
| LCSC Part # | C5122736 |
| Packaging | SMD,13.8x5.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2.4 GHz - Wi-Fi/BT/BLE Stamped Metal Antenna |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Antennas | |
| Manufacturer | ABRACON | |
| Packaging | SMD,13.8x5.2mm | |
| Peak Gain | 4.9dBi | |
| Bandwidth | 100MHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ | |
| Height | 3.53mm | |
| Frequency(Center/Band) | 2.4GHz | |
| Impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 3,186
3,186 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.5879 | $ 0.59 |
| 10+ | $ 0.4661 | $ 4.66 |
| 30+ | $ 0.4141 | $ 12.42 |
| 100+ | $ 0.3492 | $ 34.92 |
| 500+ | $ 0.3199 | $ 159.95 |
| 1,000+ | $ 0.3021 | $ 302.10 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



