VISHAY VEMD8080
| Manufacturer | |
| MPN | VEMD8080 |
| LCSC Part # | C511402 |
| Packaging | SMD-8P,4.8x2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Silicon PIN Photodiode |
| Description | 20V 350nm~1100nm ±65° 200pA SMD-8P,4.8x2.5mm Photodiodes RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Photodiodes | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | SMD-8P,4.8x2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,740
4,740
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9286 | $ 0.93 |
10+ | $ 0.7406 | $ 7.41 |
30+ | $ 0.645 | $ 19.35 |
100+ | $ 0.5526 | $ 55.26 |
500+ | $ 0.4959 | $ 247.95 |
1,000+ | $ 0.4667 | $ 466.70 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$