ChuangHui SS471M160E7R7R4Z00ZZ
| Manufacturer |
ChuangHui
Asian Brands |
| MPN | SS471M160E7R7R4Z00ZZ |
| LCSC Part # | C51026694 |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
| Customer # | |
| Description | 470uF 16V ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum - Polymer Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | ChuangHui | |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1134 $ 0.1021 | $ 0.51 |
50+ | $ 0.0911 $ 0.0820 | $ 4.10 |
150+ | $ 0.0799 $ 0.0720 | $ 10.80 |
1,000+ | $ 0.0716 $ 0.0645 | $ 64.50 |
2,000+ | $ 0.0649 $ 0.0585 | $ 117.00 |
5,000+ | $ 0.0615 $ 0.0554 | $ 277.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$