HRS DF59-3P-2C
| Manufacturer | |
| MPN | DF59-3P-2C |
| LCSC Part # | C506778 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 3POS 2mm SINGLE ROW |
| Description | Connector Housing 3 Position 2mm Pitch Single Row |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Solid State Lighting Connectors/Solid State Lighting Connector Assemblies | |
| Manufacturer | HRS | |
| Packaging | P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
782
782
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.26 $ 0.1898 | $ 0.19 |
10+ | $ 0.2066 $ 0.1509 | $ 1.51 |
30+ | $ 0.1837 $ 0.1341 | $ 4.02 |
100+ | $ 0.1552 $ 0.1133 | $ 11.33 |
500+ | $ 0.1425 $ 0.1041 | $ 52.05 |
1,000+ | $ 0.1349 $ 0.0985 | $ 98.50 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$