MOLEX 1726722003
| Manufacturer | |
| MPN | 1726722003 |
| LCSC Part # | C505335 |
| Packaging | P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 3POS 7.5mm SINGLE ROW |
| Description | Connector Housing 3 Position 7.5mm Pitch Single Row |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Blade Type Power Connectors/Blade Type Power Connector Housings | |
| Manufacturer | MOLEX | |
| Packaging | P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,239
1,239
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5786 | $ 0.58 |
10+ | $ 0.4668 | $ 4.67 |
30+ | $ 0.4181 | $ 12.54 |
100+ | $ 0.3582 | $ 35.82 |
500+ | $ 0.3306 | $ 165.30 |
1,500+ | $ 0.3144 | $ 471.60 |
Standard Packaging 1500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$