KNSCHA MPX334K31C5KN15600
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | MPX334K31C5KN15600 |
| LCSC Part # | C504198 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 330nF ±10% 275V 305V 310V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm | |
| Capacitance | 330nF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ | |
| Ratings | X2 | |
| safety certification | UL;CUL;VDE;ENEC;KC;CQC | |
| Voltage(AC) | 275V;305V;310V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 70
70 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0782 | $ 0.78 |
| 100+ | $ 0.0634 | $ 6.34 |
| 500+ | $ 0.0522 | $ 26.10 |
| 1,000+ | $ 0.0467 | $ 46.70 |
| 5,000+ | $ 0.0423 | $ 211.50 |
| 10,000+ | $ 0.0401 | $ 401.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



