Korean Hroparts Elec K5-1624SA-02
| Manufacturer | Korean Hroparts ElecAsian Brands |
| MPN | K5-1624SA-02 |
| LCSC Part # | C502368 |
| Packaging | SMD,5.6x4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT 100mA 12V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | SMD,5.6x4.5mm | |
| Length | 5.6mm | |
| Termination Style | SMD(SMT) Tab | |
| Width | 4.5mm | |
| Voltage Rating | 12V | |
| Operating Temperature | -25℃~+80℃ | |
| Current Rating | 100mA | |
| Operating Life | 50,000 cycles | |
| Circuit | SPST-NC | |
| Switch Height | 1.8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 3,615
3,615 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2249$ 0.2070 | $ 1.04 |
| 50+ | $ 0.1779$ 0.1637 | $ 8.19 |
| 150+ | $ 0.1578$ 0.1452 | $ 21.78 |
| 500+ | $ 0.1326$ 0.1220 | $ 61.00 |
| 3,000+ | $ 0.1215$ 0.1118 | $ 335.40 |
| 6,000+ | $ 0.1147$ 0.1056 | $ 633.60 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



