Mini-Circuits HFCN-4600+
| Manufacturer | |
| MPN | HFCN-4600+ |
| LCSC Part # | C4989832 |
| Packaging | SMD-6P,3.2x1.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CERAMIC High Pass Filter |
| Description | 0.66dB 5000MHz~11000MHz High-pass Filter SMD-6P,3.2x1.6mm Ceramic Filters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ceramic Filters | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Packaging | SMD-6P,3.2x1.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
937
937
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.0754 | $ 4.08 |
10+ | $ 3.4724 | $ 34.72 |
30+ | $ 3.1151 | $ 93.45 |
100+ | $ 2.753 | $ 275.30 |
500+ | $ 2.5849 | $ 1292.45 |
1,000+ | $ 2.5106 | $ 2510.60 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$