Mini-Circuits LFCG-3000+
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | LFCG-3000+ |
| LCSC Part # | C4989784 |
| Package | SMD-8P,2x1.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Ceramic low-pass filter, 50Ω, DC to 3000 MHz |
| Description | 50Ω 1.1dB SMD-8P,2x1.2mm RF Filters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/RF Filters | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Package | SMD-8P,2x1.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
137
137
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 4.8219 | $ 4.82 |
10+ | $ 4.1535 | $ 41.54 |
30+ | $ 3.7565 | $ 112.70 |
100+ | $ 3.3548 | $ 335.48 |
500+ | $ 3.1691 | $ 1584.55 |
1,000+ | $ 3.0849 | $ 3084.90 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$