Mini-Circuits LFCG-3000+
| Manufacturer | |
| MPN | LFCG-3000+ |
| LCSC Part # | C4989784 |
| Packaging | SMD-8P,2x1.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Ceramic low-pass filter, 50Ω, DC to 3000 MHz |
| Description | 50Ω 0MHz~3000MHz 1.1dB SMD-8P,2x1.2mm RF Filters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/RF Filters | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Packaging | SMD-8P,2x1.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
247
247
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.446 | $ 4.45 |
10+ | $ 3.7671 | $ 37.67 |
30+ | $ 3.3637 | $ 100.91 |
100+ | $ 2.957 | $ 295.70 |
500+ | $ 2.769 | $ 1384.50 |
1,000+ | $ 2.6832 | $ 2683.20 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$