Archiwave ARW621A
| Manufacturer | ArchiwaveAsian Brands |
| MPN | ARW621A |
| LCSC Part # | C49842520 |
| Packaging | QFN-20(4x4) |
| Customer # | |
| Key Attributes | 0dB~31.5dB 1MHz~6GHz QFN-20(4x4) Attenuators RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/Attenuators | |
| Manufacturer | Archiwave | |
| Packaging | QFN-20(4x4) | |
| impedance | 50Ω | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Attenuation Value | 0dB~31.5dB | |
| Power(Watts) | - | |
| Insertion Loss | 1.9dB;2.2dB;2.5dB;3dB | |
| Frequency Range | 1MHz~6GHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 3,222
3,222 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.9986 | $ 1.00 |
| 10+ | $ 0.8307 | $ 8.31 |
| 30+ | $ 0.7389 | $ 22.17 |
| 100+ | $ 0.6347 | $ 63.47 |
| 500+ | $ 0.588 | $ 294.00 |
| 1,000+ | $ 0.5678 | $ 567.80 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



