muRata NFM18PC106D0J3L
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | NFM18PC106D0J3L |
| LCSC Part # | C4980460 |
| Package | SMD-4P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Large Current 3 Terminals Low ESL Chip Multilayer Ceramic Capacitors (EMI Filter) |
| Description | 10uF 20mΩ ±20% SMD-4P,1.6x0.8mm Feed Through Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Feed Through Capacitors | |
| Manufacturer | muRata | |
| Package | SMD-4P,1.6x0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,200
8,200
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2431 | $ 1.22 |
50+ | $ 0.1998 | $ 9.99 |
150+ | $ 0.1812 | $ 27.18 |
500+ | $ 0.158 | $ 79.00 |
3,000+ | $ 0.1477 | $ 443.10 |
6,000+ | $ 0.1415 | $ 849.00 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$