YJYCOIN YNR5012-1R5M
| Manufacturer |
YJYCOIN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | YNR5012-1R5M |
| LCSC Part # | C497815 |
| Package | SMD,5x5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 1.5uH 1.9A 72mΩ SMD,5x5mm |
| Description | 1.9A 1.5uH 3.7A 72mΩ Magnetic Shielded Inductor ±20% SMD,5x5mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | YJYCOIN | |
| Package | SMD,5x5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,860
2,860
Available for Immediate Shipping
Not recommended for new designs
Once stock is depleted, this product will be updated to 'Not Available.'
Stock Notification
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0962 $ 0.0097 | $ 0.05 |
50+ | $ 0.0769 $ 0.0077 | $ 0.39 |
150+ | $ 0.0673 $ 0.0068 | $ 1.02 |
500+ | $ 0.0601 $ 0.0061 | $ 3.05 |
3,000+ | $ 0.0471 $ 0.0048 | $ 14.40 |
6,000+ | $ 0.0442 $ 0.0045 | $ 27.00 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$