DORABO DBT50G-7.62-4P-BK-P
| Manufacturer |
DORABO
Asian Brands |
| MPN | DBT50G-7.62-4P-BK-P |
| LCSC Part # | C496132 |
| Packaging | Through Hole,P=7.62mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK BARRIER 4CIRCUIT 7.62mm |
| Description | 4 Position Barrier Block Connector 12~22 AWG 300V 20A Through Hole |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Barrier Blocks | |
| Manufacturer | DORABO | |
| Packaging | Through Hole,P=7.62mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
13,821
13,821
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4495 $ 0.4001 | $ 0.40 |
10+ | $ 0.3492 $ 0.3108 | $ 3.11 |
30+ | $ 0.3056 $ 0.2720 | $ 8.16 |
100+ | $ 0.2522 $ 0.2245 | $ 22.45 |
500+ | $ 0.228 $ 0.2030 | $ 101.50 |
1,000+ | $ 0.2134 $ 0.1900 | $ 190.00 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$