Diptronics DTSMW-67T-V-T/R
| Manufacturer |
Diptronics
Asian Brands |
| Mfr. Part # | DTSMW-67T-V-T/R |
| LCSC Part # | C495934 |
| Package | SMD,6.2x6.3mm |
| Customer # | |
| Description | Tactile Switch SPST 5.2mm 6.2mm x 6.3mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Diptronics | |
| Package | SMD,6.2x6.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 900 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
690
690
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3355 | $ 1.68 |
50+ | $ 0.263 | $ 13.15 |
150+ | $ 0.2319 | $ 34.79 |
Standard Packaging 900/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$