Diptronics DTSML-31S-V-T/R
| Manufacturer |
Diptronics
Asian Brands |
| Mfr. Part # | DTSML-31S-V-T/R |
| LCSC Part # | C495908 |
| Package | SMD,6x3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 4.3mm 6mm x 3.5mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Diptronics | |
| Package | SMD,6x3.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1800 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,020
1,020
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1201 | $ 0.60 |
50+ | $ 0.0956 | $ 4.78 |
150+ | $ 0.0833 | $ 12.50 |
500+ | $ 0.0742 | $ 37.10 |
1,800+ | $ 0.0668 | $ 120.24 |
5,400+ | $ 0.0631 | $ 340.74 |
Standard Packaging 1800/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$