JST PHR-2-BL
| Manufacturer | |
| MPN | PHR-2-BL |
| LCSC Part # | C495693 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 2POS 2mm SINGLE ROW PH |
| Description | Connector Housing 2 Position 2mm Pitch Single Row PH Series PA66 -25℃~+85℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Housings | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
826,480
826,480
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0282 $ 0.0189 | $ 0.38 |
200+ | $ 0.0222 $ 0.0149 | $ 2.98 |
1,000+ | $ 0.0189 $ 0.0127 | $ 12.70 |
2,000+ | $ 0.0169 $ 0.0114 | $ 22.80 |
10,000+ | $ 0.0152 $ 0.0102 | $ 102.00 |
20,000+ | $ 0.0142 $ 0.0096 | $ 192.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$