JST XARP-10V
| Manufacturer | |
| MPN | XARP-10V |
| LCSC Part # | C495563 |
| Packaging | P=2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 10POS 2.5mm SINGLE ROW XA |
| Description | Connector Housing 10 Position 2.5mm Pitch Single Row XA Series PA66 -25℃~+85℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Housings | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
36,995
36,995
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0783 $ 0.0486 | $ 0.24 |
50+ | $ 0.0693 $ 0.0430 | $ 2.15 |
150+ | $ 0.0648 $ 0.0402 | $ 6.03 |
1,000+ | $ 0.0614 $ 0.0381 | $ 38.10 |
2,000+ | $ 0.0587 $ 0.0364 | $ 72.80 |
5,000+ | $ 0.0573 $ 0.0356 | $ 178.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$