JST 12P-SCN
| Manufacturer | |
| MPN | 12P-SCN |
| LCSC Part # | C495189 |
| Packaging | P=2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 12POS 2.5mm SINGLE ROW |
| Description | Connector Housing 12 Position 2.5mm Pitch Single Row |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Board In, Direct Wire to Board | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
8,195
8,195
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1198 | $ 0.60 |
50+ | $ 0.0966 | $ 4.83 |
150+ | $ 0.085 | $ 12.75 |
1,000+ | $ 0.0748 | $ 74.80 |
2,000+ | $ 0.0678 | $ 135.60 |
5,000+ | $ 0.0644 | $ 322.00 |
10,000+ | $ 0.0636 | $ 636.00 |
20,000+ | $ 0.0632 | $ 1264.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$