XR XRHEE19-200T-10A
| Manufacturer | XRAsian Brands |
| MPN | XRHEE19-200T-10A |
| LCSC Part # | C49451256 |
| Packaging | Through Hole-4P,19.5x17mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 10A 200:1 35mH 10A Through Hole-4P,19.5x17mm Current Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Current Transformers | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole-4P,19.5x17mm | |
| Rated Output Current | 10A | |
| Turns Ratio | 200:1 | |
| Secondary Side Inductance | 35mH | |
| Rated input Current | 10A | |
| DCR Primary Side (Max) | 3.1Ω | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 2.5kV |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 20
20 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.7672$ 0.7289 | $ 0.73 |
| 10+ | $ 0.6138$ 0.5832 | $ 5.83 |
| 30+ | $ 0.5363$ 0.5095 | $ 15.29 |
| 200+ | $ 0.4604$ 0.4374 | $ 87.48 |
| 400+ | $ 0.4151$ 0.3944 | $ 157.76 |
| 1,000+ | $ 0.3909$ 0.3714 | $ 371.40 |
Standard Packaging200/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |

