XR XRPAEE8.3-B1-200TNL
| Manufacturer | XRAsian Brands |
| MPN | XRPAEE8.3-B1-200TNL |
| LCSC Part # | C49451245 |
| Packaging | SMD-8P,13x11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 200:1 22mH 30A SMD-8P,13x11mm Current Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Current Transformers | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | SMD-8P,13x11mm | |
| Turns Ratio | 200:1 | |
| Secondary Side Inductance | 22mH | |
| Rated input Current | 30A | |
| DCR Primary Side (Max) | 0.0039mΩ | |
| DCR Secondary Side (Max) | 8Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 991
991 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.9605$ 0.8165 | $ 0.82 |
| 10+ | $ 0.7797$ 0.6628 | $ 6.63 |
| 30+ | $ 0.6893$ 0.5860 | $ 17.58 |
| 100+ | $ 0.5989$ 0.5091 | $ 50.91 |
| 500+ | $ 0.5457$ 0.4639 | $ 231.95 |
| 1,000+ | $ 0.5182$ 0.4405 | $ 440.50 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



