hanxia terminal line 1.25mm double end same direction 4P 200mm 1 piece
| Manufacturer | hanxiaAsian Brands |
| MPN | HX 1.25-4P ST 200mm 28AWG |
| LCSC Part # | C49384120 |
| Packaging | P=1.25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | hanxia terminal line 1.25mm double end same direction 4P 200mm 1 piece |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cable Assemblies/Jumper Wires, Pre-Crimped Leads Assemblies | |
| Manufacturer | hanxia | |
| Packaging | P=1.25mm | |
| WireRod | UL1571 28AWG | |
| Number of stitches | 4P | |
| Maximum voltage | - | |
| ThreadLength | 200mm | |
| Wire gauge | 28AWG | |
| attachment | 2 plastic shells, 8 terminals | |
| Maximum current | - | |
| Connection mode | Double-ended same direction | |
| Number of connected ends | Double-ended | |
| spacing | 1.25mm | |
| type | Terminal wire | |
| Line number | 4 | |
| color classification | - | |
| Tail processing | - | |
| On resistance | - | |
| Colour | Red, black | |
| Category | - | |
| working temperature | - | |
| CoreWireGauge | - | |
| Texture Of Material | - | |
| InsulationResistance | -;- | |
| ContactResistance | 20mΩ | |
| RatedCurrent | - | |
| Length | - | |
| Specifications | - | |
| WireDiameter | - |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 690
690 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1918 | $ 0.96 |
| 50+ | $ 0.1809 | $ 9.05 |
| 1,000+ | $ 0.1537 | $ 153.70 |
| 5,000+ | $ 0.1482 | $ 741.00 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |



