USAKRO UK-B0297-SP25Y
| Manufacturer |
USAKRO
Asian Brands |
| Mfr. Part # | UK-B0297-SP25Y |
| LCSC Part # | C493289 |
| Package | SMD,3.2x3.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 0.75mm SMD (SMT) Tab 3.15mm x 3.15mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | USAKRO | |
| Package | SMD,3.2x3.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,345
3,345
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1036 $ 0.0415 | $ 0.21 |
50+ | $ 0.0824 $ 0.0330 | $ 1.65 |
150+ | $ 0.0719 $ 0.0288 | $ 4.32 |
500+ | $ 0.0639 $ 0.0256 | $ 12.80 |
2,500+ | $ 0.0576 $ 0.0231 | $ 57.75 |
5,000+ | $ 0.0544 $ 0.0218 | $ 109.00 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$