Yuandi TS-1094-A1B3-D1
| Manufacturer |
Yuandi
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TS-1094-A1B3-D1 |
| LCSC Part # | C492965 |
| Package | Through Hole-4P,12x12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 4.3mm 12mm x 12mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Yuandi | |
| Package | Through Hole-4P,12x12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
30
30
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0536 $ 0.0483 | $ 0.48 |
100+ | $ 0.0427 $ 0.0385 | $ 3.85 |
500+ | $ 0.0373 $ 0.0336 | $ 16.80 |
1,000+ | $ 0.0332 $ 0.0299 | $ 29.90 |
5,000+ | $ 0.03 $ 0.0270 | $ 135.00 |
10,000+ | $ 0.0283 $ 0.0255 | $ 255.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$