JIERR ERA35V3300M16X30
| Manufacturer |
JIERR
Asian Brands |
| MPN | ERA35V3300M16X30 |
| LCSC Part # | C49256809 |
| Packaging | Through Hole,D16xL30mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 35V TH |
| Description | 3300uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D16xL30mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | Through Hole,D16xL30mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,628
8,628
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4806 | $ 0.48 |
10+ | $ 0.377 | $ 3.77 |
50+ | $ 0.3334 | $ 16.67 |
100+ | $ 0.2783 | $ 27.83 |
500+ | $ 0.2541 | $ 127.05 |
1,000+ | $ 0.2395 | $ 239.50 |
Standard Packaging 50/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$