MyAntenna A-MMCX-KWE-6.6A
| Manufacturer | MyAntennaAsian Brands |
| MPN | A-MMCX-KWE-6.6A |
| LCSC Part # | C49253490 |
| Packaging | Through Hole |
| Customer # | |
| Key Attributes | Board Side Bent tip 3GHz 3.5mm Through Hole Coaxial Connector (RF) Adapters RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Coaxial Connectors (RF)/Coaxial Connector (RF) Adapters | |
| Manufacturer | MyAntenna | |
| Packaging | Through Hole | |
| Connector Type | Board Side | |
| Style | Bent tip | |
| Rated Voltage (Max) | 170V | |
| Frequency | 3GHz | |
| impedance | 50Ω | |
| Interface Diameter | 3.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,499
1,499 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.2674 | $ 1.27 |
| 10+ | $ 1.0546 | $ 10.55 |
| 30+ | $ 0.9378 | $ 28.13 |
| 100+ | $ 0.805 | $ 80.50 |
| 500+ | $ 0.7458 | $ 372.90 |
| 1,000+ | $ 0.7202 | $ 720.20 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.

