YLPTEC VRB1215YMD-20WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | VRB1215YMD-20WR3 |
| LCSC Part # | C49242248 |
| Packaging | DIP,25.4x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 20W Isolated Regulated Single/Dual Output DC-DC Power Module with Ultra-wide Voltage Input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 15V 1333mA 9V~18V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | DIP,25.4x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 40 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
39
39
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 11.9003 $ 10.1153 | $ 10.12 |
10+ | $ 11.3543 $ 9.6512 | $ 96.51 |
40+ | $ 10.407 $ 8.8460 | $ 353.84 |
80+ | $ 9.5808 $ 8.1437 | $ 651.50 |
Standard Packaging 40/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$