YLPTEC URF4812S-3WR2
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | URF4812S-3WR2 |
| LCSC Part # | C49242239 |
| Package | SIP,21.9x9.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 3W wide-voltage input isolated regulated single-output DC-DC power module |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 12V 250mA 18V~75V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | SIP,21.9x9.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 22 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
20
20
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 5.3379 $ 4.5373 | $ 4.54 |
10+ | $ 4.6059 $ 3.9151 | $ 39.15 |
22+ | $ 4.1582 $ 3.5345 | $ 77.76 |
110+ | $ 3.7851 $ 3.2174 | $ 353.91 |
Standard Packaging 22/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$