hanxia HX-6x6x7.3-TP FT square button
| Manufacturer |
hanxia
Asian Brands |
| MPN | HX-6x6x7.3-TP FT square button |
| LCSC Part # | C49234152 |
| Packaging | SMD,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 7.3mm SMD (SMT) Tab 6mm x 6mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | hanxia | |
| Packaging | SMD,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,660
5,660
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0322 | $ 0.64 |
200+ | $ 0.0253 | $ 5.06 |
1,000+ | $ 0.0215 | $ 21.50 |
2,000+ | $ 0.0192 | $ 38.40 |
10,000+ | $ 0.0172 | $ 172.00 |
20,000+ | $ 0.0162 | $ 324.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$