JIERR PH50V100M8X11
| Manufacturer |
JIERR
Asian Brands |
| Mfr. Part # | PH50V100M8X11 |
| LCSC Part # | C49232890 |
| Package | Through Hole,D8xL11.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 100uF ±20% 50V TH |
| Description | 100uF ±20% 50V Aluminum - Polymer Capacitors Through Hole,D8xL11.5mm 2000hrs@125℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Package | Through Hole,D8xL11.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,565
8,565
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2497 $ 0.2373 | $ 1.19 |
50+ | $ 0.1967 $ 0.1869 | $ 9.35 |
150+ | $ 0.174 $ 0.1653 | $ 24.80 |
500+ | $ 0.1457 $ 0.1385 | $ 69.25 |
2,500+ | $ 0.1331 $ 0.1265 | $ 316.25 |
5,000+ | $ 0.1255 $ 0.1193 | $ 596.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$