JIERR 3362X-1-501LF
| Manufacturer | JIERRAsian Brands |
| MPN | 3362X-1-501LF |
| LCSC Part # | C49190509 |
| Packaging | Through Hole-3P,7x6.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±10% ±150ppm/℃ 500mW 500Ω Through Hole-3P,7x6.8mm Slide Potentiometers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Slide Potentiometers | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | Through Hole-3P,7x6.8mm | |
| Tolerance | ±10% | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/℃ | |
| Power(Watts) | 500mW | |
| Number of Turns | 1 | |
| Resistance | 500Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 530
530 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3243 | $ 1.62 |
| 50+ | $ 0.2549 | $ 12.75 |
| 150+ | $ 0.2251 | $ 33.77 |
| 500+ | $ 0.1879 | $ 93.95 |
| 2,500+ | $ 0.1714 | $ 428.50 |
| 5,000+ | $ 0.1614 | $ 807.00 |
Standard Packaging50/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



