JIERR 3006P-1-501LF
| Manufacturer | JIERRAsian Brands |
| MPN | 3006P-1-501LF |
| LCSC Part # | C49190192 |
| Packaging | Through Hole-3P,19.3x4.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | POT 500Ω 750mW Through Hole-3P,19.3x4.9mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Slide Potentiometers | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | Through Hole-3P,19.3x4.9mm | |
| Tolerance | ±10% | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/℃ | |
| Power(Watts) | 750mW | |
| Number of Turns | 22 | |
| Resistance | 500Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 540
540 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3664$ 0.3481 | $ 1.74 |
| 50+ | $ 0.2875$ 0.2732 | $ 13.66 |
| 150+ | $ 0.2537$ 0.2411 | $ 36.17 |
| 500+ | $ 0.2116$ 0.2011 | $ 100.55 |
| 2,500+ | $ 0.1928$ 0.1832 | $ 458.00 |
| 5,000+ | $ 0.1815$ 0.1725 | $ 862.50 |
Standard Packaging25/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



