JIERR 3266W-1-502
| Manufacturer |
JIERR
Asian Brands |
| Mfr. Part # | 3266W-1-502 |
| LCSC Part # | C49190177 |
| Package | Through Hole-3P,6.8x4.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | POT 5kΩ 500mW Through Hole-3P,6.8x4.7mm |
| Description | 5kΩ ±10% 500mW Through Hole-3P,6.8x4.7mm Potentiometers, Variable Resistors |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Slide Potentiometers | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Package | Through Hole-3P,6.8x4.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
24,635
24,635
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3454 $ 0.3282 | $ 1.64 |
50+ | $ 0.2711 $ 0.2576 | $ 12.88 |
150+ | $ 0.2392 $ 0.2273 | $ 34.10 |
500+ | $ 0.1995 $ 0.1896 | $ 94.80 |
2,500+ | $ 0.1818 $ 0.1728 | $ 432.00 |
5,000+ | $ 0.1711 $ 0.1626 | $ 813.00 |
Standard Packaging 50/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$