XFCN XF-009
| Manufacturer | XFCNAsian Brands |
| MPN | XF-009 |
| LCSC Part # | C49056045 |
| Packaging | Through Hole,P=7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole,P=7.7mm Power Entry Connector Accessories RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/AC Power Connectors/Power Entry Connector Accessories | |
| Manufacturer | XFCN | |
| Packaging | Through Hole,P=7.7mm | |
| Current Rating | 100A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 410
410 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.6998 | $ 0.70 |
| 10+ | $ 0.5592 | $ 5.59 |
| 30+ | $ 0.4897 | $ 14.69 |
| 100+ | $ 0.4202 | $ 42.02 |
| 500+ | $ 0.3792 | $ 189.60 |
| 1,000+ | $ 0.357 | $ 357.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



