hanxia HX-ESE24SH1-WC HB
| Manufacturer |
hanxia
Asian Brands |
| MPN | HX-ESE24SH1-WC HB |
| LCSC Part # | C49010094 |
| Packaging | Through Hole,7.5x4.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPST 100mA 12V |
| Description | Switch SPST Angle Toggle Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Thumbwheel Switches | |
| Manufacturer | hanxia | |
| Packaging | Through Hole,7.5x4.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 160 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
119
119
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4414 | $ 0.44 |
10+ | $ 0.3493 | $ 3.49 |
30+ | $ 0.3097 | $ 9.29 |
160+ | $ 0.2604 | $ 41.66 |
480+ | $ 0.2382 | $ 114.34 |
960+ | $ 0.2255 | $ 216.48 |
Standard Packaging 160/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$