JURCC JW472M400VACP10
| Manufacturer |
JURCC
Asian Brands |
| MPN | JW472M400VACP10 |
| LCSC Part # | C48997975 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 4.7nF ±20% 400V TH |
| Description | 4.7nF ±20% 400V Safety Capacitor Y1 Through Hole,P=10mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | JURCC | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10,680
10,680
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0749 | $ 0.75 |
100+ | $ 0.0601 | $ 6.01 |
300+ | $ 0.0528 | $ 15.84 |
1,000+ | $ 0.0473 | $ 47.30 |
5,000+ | $ 0.0428 | $ 214.00 |
10,000+ | $ 0.0406 | $ 406.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$