JIERR ERG35V470M10X16
| Manufacturer | JIERRAsian Brands |
| MPN | ERG35V470M10X16 |
| LCSC Part # | C48935386 |
| Packaging | Through Hole,D10xL16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 35V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | Through Hole,D10xL16mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Capacitance | 470uF | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 1.326A@100kHz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 46mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 16mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 34,985
34,985 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1246$ 0.1184 | $ 0.59 |
| 50+ | $ 0.0992$ 0.0943 | $ 4.72 |
| 150+ | $ 0.0865$ 0.0822 | $ 12.33 |
| 500+ | $ 0.077$ 0.0732 | $ 36.60 |
| 2,500+ | $ 0.0694$ 0.0660 | $ 165.00 |
| 5,000+ | $ 0.0656$ 0.0624 | $ 312.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



