JIERR ERG35V470M10X16
| Manufacturer |
JIERR
Asian Brands |
| MPN | ERG35V470M10X16 |
| LCSC Part # | C48935386 |
| Packaging | Through Hole,D10xL16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 35V TH |
| Description | 470uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D10xL16mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | Through Hole,D10xL16mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
35,305
35,305
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.121 $ 0.1150 | $ 0.58 |
50+ | $ 0.0968 $ 0.0920 | $ 4.60 |
150+ | $ 0.0848 $ 0.0806 | $ 12.09 |
500+ | $ 0.0757 $ 0.0720 | $ 36.00 |
2,500+ | $ 0.0685 $ 0.0651 | $ 162.75 |
5,000+ | $ 0.0649 $ 0.0617 | $ 308.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$