JIERR PA160V33M10X13
| Manufacturer |
JIERR
Asian Brands |
| Mfr. Part # | PA160V33M10X13 |
| LCSC Part # | C48935380 |
| Package | Through Hole,D10xL13mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 33uF ±20% 160V TH |
| Description | 33uF ±20% 160V Aluminum - Polymer Capacitors Through Hole,D10xL13mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Package | Through Hole,D10xL13mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
12,531
12,531
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.122 $ 1.0659 | $ 1.07 |
10+ | $ 0.9218 $ 0.8758 | $ 8.76 |
30+ | $ 0.8217 $ 0.7807 | $ 23.42 |
100+ | $ 0.7232 $ 0.6871 | $ 68.71 |
400+ | $ 0.6006 $ 0.5706 | $ 228.24 |
800+ | $ 0.5699 $ 0.5415 | $ 433.20 |
Standard Packaging 400/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$