Coilank AACM9070R102A
| Manufacturer | CoilankAsian Brands |
| MPN | AACM9070R102A |
| LCSC Part # | C48935261 |
| Packaging | SMD-4P,9x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CMC 4A 750Ω SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Common Mode Chokes | |
| Manufacturer | Coilank | |
| Packaging | SMD-4P,9x7mm | |
| Inductance @ Frequency | - | |
| DC Resistance(DCR) | 13mΩ | |
| Insulation Resistance(IR) | 10MΩ | |
| Voltage Rating (AC) | - | |
| Number of Lines | 2 | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Voltage Withstand | - | |
| Impedance @ Frequency | 750Ω@100MHz;1kΩ@100MHz | |
| Current Rating | 4A | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 700 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 399
399 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.3187$ 0.2805 | $ 0.28 |
| 10+ | $ 0.3107$ 0.2735 | $ 2.74 |
| 30+ | $ 0.3059$ 0.2692 | $ 8.08 |
| 100+ | $ 0.301$ 0.2649 | $ 26.49 |
Standard Packaging700/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



