Harvatek HV-I8UG60G-MP9AA-U1133
| Manufacturer |
Harvatek
Asian Brands |
| Mfr. Part # | HV-I8UG60G-MP9AA-U1133 |
| LCSC Part # | C48887381 |
| Package | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED GREEN GREEN DIFFUSED LENS TH |
| Description | Green 570nm LED Indication - Discrete 2V~2.4V Through Hole,P=2.54mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | Harvatek | |
| Package | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
855
855
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1121 | $ 0.56 |
50+ | $ 0.0892 | $ 4.46 |
150+ | $ 0.0778 | $ 11.67 |
500+ | $ 0.0692 | $ 34.60 |
2,500+ | $ 0.0624 | $ 156.00 |
5,000+ | $ 0.0589 | $ 294.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$