Ymin VKMD1001K680MV
| Manufacturer | YminAsian Brands |
| MPN | VKMD1001K680MV |
| LCSC Part # | C487406 |
| Packaging | SMD,D8xL10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 68uF ±20% 80V SMD |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Ymin | |
| Packaging | SMD,D8xL10mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 80V | |
| Capacitance | 68uF | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 520mA@100kHz | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 10mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10
10 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2096$ 0.1258 | $ 0.63 |
| 50+ | $ 0.1646$ 0.0988 | $ 4.94 |
| 150+ | $ 0.1453$ 0.0872 | $ 13.08 |
| 500+ | $ 0.1213$ 0.0728 | $ 36.40 |
| 2,500+ | $ 0.1105$ 0.0663 | $ 165.75 |
| 5,000+ | $ 0.1041$ 0.0625 | $ 312.50 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



