Ymin VKMB1001H330MV
| Manufacturer | YminAsian Brands |
| MPN | VKMB1001H330MV |
| LCSC Part # | C487356 |
| Packaging | SMD,D5xL10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 33uF ±20% 50V SMD |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Ymin | |
| Packaging | SMD,D5xL10mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Lifetime | 7000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 33uF | |
| Ripple Current | 314mA@100kHz | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 10mm | |
| Diameter | 5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 700 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 240
240 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0857 | $ 0.43 |
| 50+ | $ 0.0688 | $ 3.44 |
| 150+ | $ 0.0604 | $ 9.06 |
| 700+ | $ 0.0541 | $ 37.87 |
| 2,800+ | $ 0.049 | $ 137.20 |
| 4,900+ | $ 0.0465 | $ 227.85 |
| 9,800+ | $ 0.046 | $ 450.80 |
| 20,300+ | $ 0.0456 | $ 925.68 |
Standard Packaging700/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



