Ymin VKMD1001E271MV
| Manufacturer | YminAsian Brands |
| MPN | VKMD1001E271MV |
| LCSC Part # | C487328 |
| Packaging | SMD,D8xL10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 270uF ±20% 25V SMD |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Ymin | |
| Packaging | SMD,D8xL10mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Capacitance | 270uF | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 900mA@100kHz | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 10mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 170
170 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1887 | $ 0.94 |
| 50+ | $ 0.1482 | $ 7.41 |
| 150+ | $ 0.1308 | $ 19.62 |
| 500+ | $ 0.1091 | $ 54.55 |
| 2,500+ | $ 0.0995 | $ 248.75 |
| 5,000+ | $ 0.0937 | $ 468.50 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



