Ymin VKMC1001E121MV
| Manufacturer | YminAsian Brands |
| MPN | VKMC1001E121MV |
| LCSC Part # | C487324 |
| Packaging | SMD,D6.3xL10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 120uF ±20% 25V SMD |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Ymin | |
| Packaging | SMD,D6.3xL10mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Capacitance | 120uF | |
| Lifetime | 9000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 486mA@100kHz | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 10mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 700 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0817 | $ 0.41 |
| 50+ | $ 0.0647 | $ 3.24 |
| 150+ | $ 0.0562 | $ 8.43 |
| 700+ | $ 0.0498 | $ 34.86 |
| 2,800+ | $ 0.0447 | $ 125.16 |
| 4,900+ | $ 0.0421 | $ 206.29 |
Standard Packaging700/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



