Ymin VKMD1001A471MV
| Manufacturer | YminAsian Brands |
| MPN | VKMD1001A471MV |
| LCSC Part # | C487292 |
| Packaging | SMD,D8xL10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 10V SMD |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Ymin | |
| Packaging | SMD,D8xL10mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 10V | |
| Capacitance | 470uF | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 550mA@100kHz | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 10mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 325
325 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1771 | $ 0.89 |
| 50+ | $ 0.1395 | $ 6.98 |
| 150+ | $ 0.1234 | $ 18.51 |
| 500+ | $ 0.1032 | $ 51.60 |
| 2,500+ | $ 0.0943 | $ 235.75 |
| 5,000+ | $ 0.0889 | $ 444.50 |
| 10,000+ | $ 0.0878 | $ 878.00 |
| 20,000+ | $ 0.087 | $ 1740.00 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



